کتاب میر نامیرا اثر پژوهشی موسسه مطالعات دین و اقتصاد با کوشش دکتر میکائیل عظیمی برگزیده جشنواره جلال آل احمد شد.

2018/01/09

کتاب میرنامیرا اثر پژوهشی موسسه مطالعات دین و اقتصاد درباره زندگی نامه استاد و فقید مرحوم میر مصطفی عالی نسب به عنوان کتاب برگزیده بخش ویژه جشنواره جلال آل احمد انتخاب شد.و از دکتر میکائیل عظیمی پژوهشگر این اثر تاریخی قدردانی شد.

این کتاب در قالب یک اثر پژوهشی به سفارش موسسه مطالعات دین و اقتصاد توسط دکتر میکاییل عظیمی تهیه و توسط نشر نهادگرا به زیور طبع آراسته گردیده بود.

و در فاصله کمتر از یک‌سال به چاپ دوم رسید کتاب میرنامیرا که به زندگی و کارنامه میرمصطفی عالی نسب اختصاص دارد نشان می‌دهد که جایگاه ویژه ایشان بعنوان مغز متفکر اداره اقتصاد ملی دردهه اول پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده‌ای در حفظ استقلال ملی، پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی و ارتقاء کیفیت زندگی اکثر قاطع  جمعیت کشور داشته است.
میرمصطفی عالی نسب که در کل آن دوره ده ساله مسئولیت مشاوره نخست وزیران را پس از انقلاب یعنی زنده یاد مهندس مهدی بازرگان، شهید محمدعلی رجایی، آیت‌اله فقید محمد رضا مهدوی کنی، آیت اله شهید دکتر محمد جواد باهنر و مهندس میر حسین موسوی را بر عهده داشته و در همه این ادوار بعنوان مشاور شورای اقتصاد و نماینده نخست وزیر در شورای پول و اعتبار حضور تاثیر گذار داشته است. ونقش منحصر به‌فردی  در دفاع از تولید ملی و پایبندی به آرمان‌ عدالت اجتماعی در کارنامه این فقید ارزشمند به ثبت رسیده است. 
ایشان در دوران ملی شدن صنعت نفت نیز عضو هیأت مشاوران اقتصادی زنده‌یاد دکتر محمد مصدق بوده‌اند و بعنوان عضو شورای عالی صنایع کشور و شورایعالی کشاورزی کشور ازبنیه تولید ملی و رفاه عامه مردم دیده‌بانی جانانه و جانفشانی‌کردند.و ثمره مجاهدهای او به صورت کارنامه‌ای منحصر به فرد و رکوردهایی عملکرد اقتصادی تکرار نشده تا امروز باقی‌مانده و مایه مباهات مردم ایران است.
لازم به ذکر است که در مقدمه کتاب میرنامیرا دکتر فرشاد مؤمنی از نکات خیره کننده و استثنایی کارنامه اقتصاد ملی در دوران دفاع مقدس پرده‌برداشته و جناب استاد علی رضا‌قلی نیز نکات ارزشمند و منحصر بفردی از زوایای زندگی میرمصطفی عالی‌نسب را از موضع جامعه شناسی تاریخی به بحث گذاشته است.
لازم به ذکر است که مراسم تقدیر از کتاب میرنامیرا و دکتر میکاییل عظیمی روز شنبه 16/10/1396 در آیین پایانی دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد در تالار وحدت – تهران و با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران، نویسندگان و پژوهشگران برگزار شد. این جشنواره که توسط بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار می‌شود، هر ساله از میان کتاب‌های منتشر شده در چهار بخش رمان، نقد ادبی، مجموعه و مستندنگاری آثار برتر را انتخاب کرده و مورد تقدیر قرار می‌دهد.
اضافه می‌نماید بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مؤسسه‌ای فرهنگی است که به‌ عنوان بازوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ادبیات فعالیت می‌کند. مأموریت‌هایی چون برگزاری جشنواره شعر فجر، جایزه ادبی جلال آل احمد و جایزه ادبی پروین اعتصامی از جمله وظایفِ این بنیاد است.
برای تهیه این کتاب ارزشمند به کتاب فروشی‌های سرار کشور و با از طریق تلفن 88905607 نشر نهادگرا تماس حاصل فرمایید.
 


   


نظرات کاربران
   
   
   
سخنران : جناب آقای دکتر امیر پوریانسب(عضو هیات علمی دانشکده حسابداری و مدیریت علامه طباطبایی)
زمان : 

پنجشنبه 28 دی ماه سال 1396 ساعت 14 الی 16


مکان : 

بلوار کشاورز، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک 126، سالن اجتماعات موسسه دین و اقتصاد

دیدگاه های روز
 • کتاب میر نامیرا اثر پژوهشی موسسه مطالعات دین و اقتصاد با کوشش دکتر میکائیل عظیمی برگزیده جشنواره جلال آل احمد شد.

  کتاب میرنامیرا اثر پژوهشی موسسه مطالعات دین و اقتصاد درباره زندگی نامه استاد و فقید مرحوم میر مصطفی عالی نسب به عنوان کتاب برگزیده بخش ویژه جشنواره جلال آل احمد انتخاب شد.و از دکتر میکائیل عظیمی پژوهشگر این اثر تاریخی قدردانی شد.

  این کتاب در قالب یک اثر پژوهشی به سفارش موسسه مطالعات دین و اقتصاد توسط دکتر میکاییل عظیمی تهیه و توسط نشر نهادگرا به زیور طبع آراسته گردیده بود.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • سلسله نشست های «چشم انداز اقتصاد ایران در سال 1397 از منظر جهت گیری های لایحه بودجه»

  موسسه مطالعات دین و اقتصاد در راستای مسئولیت مدنی خود و به منظور روشنگری و تنویر افکار عمومی در آستانه بررسی لایحه بودجه 1397 در مجلس شورای اسلامی اقدام به برگزاری سلسله سخنرانی هایی در خصوص ابعاد مختلف لایحه بودجه سال 97 می نماید.

  خانم دکتر زینب مهدوی مدیر روابط عمومی این موسسه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی موسسه مطالعات دین و اقتصاد اظهار داشت : با توجه به اینکه بودجه ، برنامه مالی دولت برای یک سال می باشد و بایستی مهم ترین ویژگی بودجه هم راستایی با اسناد بالادستی به ویژه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می باشد ، از این جهت بررسی ابعاد به جهت گیری های لایحه بودجه 97 از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • نهادگرایان مطرح می‌کنند: ٥ اشتباه اقتصاددانان نئولیبرال- یادداشت احسان سلطانی(پژوهشگر اقتصادی) در روزنامه شرق

  چرا انتقاد از اقتصاددانان نئولیبرال؟ این سؤالی است که از سوی هواداران متعصب این نحله اقتصادی بیان می‌شود. در این گفتار به‌اجمال به این موضوع پاسخ داده می‌شود که چرا از این گروه انتقاد ‌می‌شود. حضور در عرصه سیاست و دولت مستلزم سعه صدر و پذیرش انتقادهاست. پس از روی‌کارآمدن دولت یازدهم، این گروه در چارچوب اتاق فکر اقتصادی دولت، در عرصه سیاست‌گذاری اقتصادی دولت حضور گسترده‌ای پیدا کرده است، بنابراین هیچ جای تعجب ندارد که به نظرات و عملکرد آنها ایراداتی وارد شود. هم‌اکنون انتقادها از اقتصاددانان نئولیبرال در پنج حوزه اصلی متمرکز است.

  ... بیشتر بخوانید ...

نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: