برگزاری «ششمین همایش سالانه مرزهای دانش اقتصاد توسعه» سه شنبه 18 اردیبهشت توسط دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و مشارکت موسسه مطالعات دین و اقتصاد

2018/05/07

به مناسبت پانزدهمین سالگرد درگذشت دکتر حسین عظیمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با مشارکت موسسه مطالعات دین و اقتصاد همایش یک روزه ای را تحت عنوان« فقر، نابرابری و توسعه ملی» روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه از ساعت 14 الی 20 در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی واقع در خیابان شهید بهشتی، نبش احمد قصیر برگزار می کند.

این مراسم با سخنرانی دکتر فرشاد مومنی(دبیر علمی همایش) آغاز و سپس آقایان دکتر سعید مدنی ، دکتر حسن طایی و دکتر وحید محمودی به ترتیب مقالات ذیل را تحت عنوان: توانمد سازی و مساله فقر، مشاغل خرد و کوچک و مساله فقر، نقدی بر مفهوم و اندازه گیری فقر در اقتصاد متعارف :فقر درآمدی و فقر زمانی  ارائه خواهند داد.

در نشست دوم این همای خانم دکتر فیروزه خلعتبری، دکتر بایزید مردوخی و سرکار خانم زهرا ذاکری به ترتیب مقالات ذیل را تحت عنوان: کیفیت فقر و نابرابری، مدیریت تغییر و نگاه به آینده و نابرابری منطقه ای به مثابه عنصر تهدیدکننده توسعه ملی ارائه خواهند داد.

در بخش پایانی این همایش میزگردیبا حضور آقایان استاد علی رضا قلی ، دکتر فرشاد مومنی و دکتر محسن رنانی تحت عنوان پیش نیازهای شکل گیری فرایند پایدار توسعه ملی در ایران برگزار خواهد شد. از عموم دانش پژویان، دانشجویان و اساتید دعوت می شود تا با حضور خود به شکوهمندی این همایش بیافزایند.


   


نظرات کاربران
   
   
   
سخنران : جناب آقای دکتر حسن عابدی جعفری
زمان : 

پنجشنبه 19 مهرماه 1397 از ساعت 14الي 16


مکان : 

 بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر خیابان برادران مظفر نبش کوچه شهید ذاکری پلاک126موسسه دين و اقتصاد

دیدگاه های روز
 • محمد رضا یوسفی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه مفید :رفیق بازی دولتمردان، اقتصاد فاسد می آفریند

   مشکلات اقتصادی و معضلات مهم مربوط به سیاست های کلان در اقتصاد اگر به موقع ریشه یابی نشود یا شناسایی درست صورت نگیرد، می تواند کشور و دولت یا حاکمیت را با بحران های جدی مواجه کند و حتی آن را از موضع قدرت خارج کند.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • گفتگو با خانم دکترنرگس درویش فارغ التحصیل دانشگاه لستر انگلستان و مولف اولین کتاب اقتصاد رفتاری به زبان فارسی و با مقدمه دکتر حسین راغفر که به تازگی توسط نشر نهادگرا به زیور طبع آراسته گردیده است.

  با دریافت جایزه نوبل توسط ریچارد تیلر  به خاطر نگارش کتاب اقتصاد رفتاری مباحث این شاخه از علم اقتصاد در سراسر دنیا از جمله ایران به شدت داغ شد و در بسیاری از کشورها از جمله ایران کتاب وی به سرعت ترجمه و انتشار یافت اما بسیاری از دانشجویان و دانش پژوهان به دنبال آن بودند که مباحث اقتصاد رفتاری خارج از چارچوب ترجمه به زبان فارسی در کشور تالیف شود خانم دکتر نرگس درویش فارغ التحصیل دانشگاه لستر انگلستان که در حال حاضر در دانشگاه الزهرا به تدریس مشغول می باشد با درک حساسیت کنونی و نیاز دانش پژویان برای اولین بار در کشور به تالف کتاب اقتصاد رفتاری پرداخته که به لحاظ اهمیت و ضرورت نشر آن انتشارات نهادگرا بلافاصله آنرا به زیور طبع آراسته نمود. برای آگاهی بیشتر دانشجویان و دانش پژوهان در خصوص ویژگی های این کتاب موسسه مطالعات دین و اقتصاد گفتگویی را با ایشان انجام داده است که در ذیل می آید؛ ضمنا برای تهیه این کتاب می توانید به کتاب فروشی های سراسر کشور مراجعه و یا از طریق شماره تلفن 88905607 کتاب مذکور را ابتیاع فرمایید.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • میزگردی با حضور علیرضا بهشتی و فرشاد مؤمنی؛ راه‌حل شهید بهشتی برای برون‌رفت از مسائل اقتصادی امروز جامعه؛ میثاق با خردورزی همگانی

  مشکلات اقتصادی، این روزها، پای ثابت بحث‌های روزمره مردم شده است؛ از صفحه یک روزنامه‌ها و اخبار برگزیده دیگر رسانه‌ها گرفته تا دورهمی‌های خانوادگی و نشست‌های تخصصی نخبگان دانشگاهی. آیت‌الله شهید دکتر سیدمحمد حسینی‌بهشتی (1307-1360) از معدود عالمان دینی معاصر است که در زمینه مسائل اقتصادی تأملات عمیقی دارد که توسل به آنها می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مسائل اقتصادی امروز ما باشد. کتاب‌‌های «نظام اقتصادی در اسلام»، «بانکداری، ربا و قوانین مالی اسلام» و «مالکیت، کار، سرمایه» از جمله آثاری است که در آنها شهید بهشتی دیدگاه‌های «توسعه عدالت‌محور» خود را طرح می‌کند. دکتر علیرضا بهشتی، فرزند شهید بهشتی و استاد علوم‌سیاسی دانشگاه تربیت مدرس و دکتر فرشاد مؤمنی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، در این میزگرد ما را همراهی کردند تا راه‌حل‌های شهید بهشتی برای مسائل اقتصادی امروز جامعه ما را تبیین کنند.

  ... بیشتر بخوانید ...

نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: