رونمایی از کتاب مبانی اقتصاد رفتاری با حضور دکتر نرگس حاج ملا درویش مولف و جناب آقای دکتر حسین راغفر؛ پنج شنبه 4 مرداد در موسسه مطالعات دین و اقتصاد

2018/07/24

انتشارات نهاد گرا وابسته به موسسه مطالعات دین و اقتصاد در طول فعالیت خود بر این بوده است که با چاپ اثر ارزنده اقتصاددانان جهان و کشور رسالت خود را در روشنگری و تنویر افکار عمومی در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی به انجام برساند. لذا در این سالها کتابهایی در این حوزه از جمله کتاب «قوانین اقتصادی» ، «فهم فرایند تحول اقتصادی»، «مناسبات مدیریتی کنسرسیوم و صنعت نفت ایران»، «بازگشت از بهشتی، بازگشت به بهشتی»، «تحولات تکنولوژی و آینده توسعه در ایران»و... را به زیور طبع آراسته ساخته است که آخرین کتاب در این حوزه که به تازگی انتشار یافته است

 

کتاب «مبانی اقتصاد رفتاری ؛ تصمیم گیری فردی» تالیف خانم دکتر نرگس درویش فارغ التحصیل دکترا از دانشگاه لستر انگلستان و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا می باشد که با مقدمه دکتر حسین راغفر استاد ممتاز اقتصاد و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا  در 358 صفحه و در 8 فصل تنظیم گشته است. به لحاظ اهمیتی که مباحث این کتاب در خصوص بنیان های اقتصاد رفتاری بیان نموده است موسسه مطالعات دین و اقتصاد بر آن شد تا در نشستی صمیمانه مولف و همچنین جناب آقای دکتر راغفر به بیان دیدگاه ها و ویژگی های کتاب مذکور بپردازند.

بدین جهت مراسم رونمایی از این کتاب روز پنج شنبه 4 مرداد از ساعت 14 الس 16 در سالن اجتماعات موسسه مطالعات دین و اقتصاد واقع در میدان ولیعصر، خیابان شهید برادران مظفر، نبش کوچه ذاکری، پلاک 126 صورت می گیرد.

از عموم علاقمندان و دانش پژویان درخواست می شود تا با حضور گرم و فعال خود به مباحث مطروحه غنای بیشتری دهند.

 


   


نظرات کاربران
   
   
   
سخنران : جناب آقای دکتر حسن عابدی جعفری
زمان : 

پنجشنبه 19 مهرماه 1397 از ساعت 14الي 16


مکان : 

 بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر خیابان برادران مظفر نبش کوچه شهید ذاکری پلاک126موسسه دين و اقتصاد

دیدگاه های روز
 • محمد رضا یوسفی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه مفید :رفیق بازی دولتمردان، اقتصاد فاسد می آفریند

   مشکلات اقتصادی و معضلات مهم مربوط به سیاست های کلان در اقتصاد اگر به موقع ریشه یابی نشود یا شناسایی درست صورت نگیرد، می تواند کشور و دولت یا حاکمیت را با بحران های جدی مواجه کند و حتی آن را از موضع قدرت خارج کند.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • گفتگو با خانم دکترنرگس درویش فارغ التحصیل دانشگاه لستر انگلستان و مولف اولین کتاب اقتصاد رفتاری به زبان فارسی و با مقدمه دکتر حسین راغفر که به تازگی توسط نشر نهادگرا به زیور طبع آراسته گردیده است.

  با دریافت جایزه نوبل توسط ریچارد تیلر  به خاطر نگارش کتاب اقتصاد رفتاری مباحث این شاخه از علم اقتصاد در سراسر دنیا از جمله ایران به شدت داغ شد و در بسیاری از کشورها از جمله ایران کتاب وی به سرعت ترجمه و انتشار یافت اما بسیاری از دانشجویان و دانش پژوهان به دنبال آن بودند که مباحث اقتصاد رفتاری خارج از چارچوب ترجمه به زبان فارسی در کشور تالیف شود خانم دکتر نرگس درویش فارغ التحصیل دانشگاه لستر انگلستان که در حال حاضر در دانشگاه الزهرا به تدریس مشغول می باشد با درک حساسیت کنونی و نیاز دانش پژویان برای اولین بار در کشور به تالف کتاب اقتصاد رفتاری پرداخته که به لحاظ اهمیت و ضرورت نشر آن انتشارات نهادگرا بلافاصله آنرا به زیور طبع آراسته نمود. برای آگاهی بیشتر دانشجویان و دانش پژوهان در خصوص ویژگی های این کتاب موسسه مطالعات دین و اقتصاد گفتگویی را با ایشان انجام داده است که در ذیل می آید؛ ضمنا برای تهیه این کتاب می توانید به کتاب فروشی های سراسر کشور مراجعه و یا از طریق شماره تلفن 88905607 کتاب مذکور را ابتیاع فرمایید.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • میزگردی با حضور علیرضا بهشتی و فرشاد مؤمنی؛ راه‌حل شهید بهشتی برای برون‌رفت از مسائل اقتصادی امروز جامعه؛ میثاق با خردورزی همگانی

  مشکلات اقتصادی، این روزها، پای ثابت بحث‌های روزمره مردم شده است؛ از صفحه یک روزنامه‌ها و اخبار برگزیده دیگر رسانه‌ها گرفته تا دورهمی‌های خانوادگی و نشست‌های تخصصی نخبگان دانشگاهی. آیت‌الله شهید دکتر سیدمحمد حسینی‌بهشتی (1307-1360) از معدود عالمان دینی معاصر است که در زمینه مسائل اقتصادی تأملات عمیقی دارد که توسل به آنها می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مسائل اقتصادی امروز ما باشد. کتاب‌‌های «نظام اقتصادی در اسلام»، «بانکداری، ربا و قوانین مالی اسلام» و «مالکیت، کار، سرمایه» از جمله آثاری است که در آنها شهید بهشتی دیدگاه‌های «توسعه عدالت‌محور» خود را طرح می‌کند. دکتر علیرضا بهشتی، فرزند شهید بهشتی و استاد علوم‌سیاسی دانشگاه تربیت مدرس و دکتر فرشاد مؤمنی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، در این میزگرد ما را همراهی کردند تا راه‌حل‌های شهید بهشتی برای مسائل اقتصادی امروز جامعه ما را تبیین کنند.

  ... بیشتر بخوانید ...

نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: