اقتصادی
 • کوچکترین بی‌احتیاطی دولت در سیاست‌های تورم‌زا بحران‌ ایجاد می‌کند، دکتر فرشاد مومنی، عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی در گقتگ. با شفقنا بیان کرد:

  «تأثیر تهدید‌های ترامپ بر نوسانات ارزش دلار نزدیک به صفر بوده است زیرا تا این لحظه، مردم تهدیدهای ترامپ را به هیچ وجه جدی نگرفتند». دکتر فرشاد مومنی، این جمله را می‌گوید و آب پاکی را بر دست این تفکر می‌ریزد که تهدیدات آمریکا علیه برجام، نوسانات اخیر نرخ ارز را رقم زده است. او با اعتقاد بر این که در زمینه نحوه تأثیرگذاری عوامل خارجی بر عملکرد اقتصادی ایران با یک خلاء معرفتی بسیار جدی‌ مواجهیم، به شفقنا می‌گوید که گروه‌های غیرمولد و رانت‌جو طی چند ماهه گذشته، بیشترین فشارها را برای افزایش نرخ ارز به دولت آورده‌اند. او در این زمینه به نمایندگان مجلس هشدار می‌دهد که اگر نمایندگان با ترجیح ملاحظات کوته‌نگرانه منطقه‌ای در لایحه بودجه دولت مداخله‌ کنند، نیروی محرکه‌ای برای دولت می‌شود که گوشه چشمی به دستکاری نرخ ارز بیاندازد.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • تولید کنندگان در مسلخ نزول‌خواران

  فرشاد مومنی، استاد اقتصاد و نظریه‌پردازی است که طی سال‌های اخیر بیشترین مقالات، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و مباحث آکادمیک خود را به موضوع رصد مفاسد اقتصادی و روش‌های علمی فسادزدایی از ساختارها و مناسبات حاکم بر اقتصاد کشور متمرکز ساخته است.

  در این گفتگو، این اقتصاددان مطرح از منظری تازه به مناسبات مخرب حاکم بر اقتصاد کشور نگریسته و نکات قابل تاملی در این زمینه مطرح کرده است. 

  ... بیشتر بخوانید ...

 • حاکمیت شرکتی در صندوق های تامین اجتماعی مخدوش است

  موسه مطالعات دین و اقتصاد یکی از پژوهشگاههایی است که به دور از گرایشات سیاسی و مالی، یافتن راه حلهای علمی، بومی و ارزشی برای اقتصاد ایران را ماموریت خود قرار داده و از بدو تاسیس روزنامه عصر اقتصاد تعاملات تنگاتنگی را با این روزنامه داشته و دارد. اولین روز سومین نمایشگاه مطبوعات، غرفه عصر اقتصاد میزبان مدیران، مسئولین و اعضای هیات علمی این موسسه پژوهشی بود.

  ... بیشتر بخوانید ...

سیاسی اجتماعی
سخنران : جناب آقای علی رضاقلی -- جناب آقای دکتر جعفر خیرخواهان
زمان : 

پنجشنبه  2 آذرماه 1396 از ساعت 14الي 16


مکان : 

: بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر خیابان برادران مظفر نبش کوچه شهید ذاکری پلاک126موسسه دين و اقتصاد

دیدگاه های روز
نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: