اقتصادی
 • فرشاد مومني در نشست هفتگي موسسه مطالعات دين و اقتصاد:توجه نهادهای نظارتی به فعاليت هاي مخرب دولت در دوره دوم

  استاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: به قاعده ای که طی چند دوره اخیر در دوره دوم دولت ها مشاهده کردیم، اقتصاد سیاسی ایران در معرض تهدید قرار دارد، به این دلیل که ما همیشه با این خطر روبرو بوده ایم که در دوره دوم و به ویژه در نیمه دوم، دوره دوم دولت ها مسئله خلق هزینه های غیر عادی و ایجاد تعهدات پایدار روی منابع ناپایدار و بسترسازی برای گروگانگیری دولت بعدی اجتناب ناپذیر بوده است

  ... بیشتر بخوانید ...

 • دکتر فرشاد مومنی در مصاحبه با نسیم بیداری: اکثریت قاطع مردم کارد به استخوانشان رسیده است.

  طبق آمار رسمی و غیر رسمی منتشر شده، دهه 1360 بحرانی ترین دوره تاریخی برای ایران از تمام جوانب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است. این که دولت جمهوری اسلامی در آن برهه زمانی که هشت سال نخستین آن را جنگ تحمیلی با رژیم بعثی عراق و تحریم های شدید اقتصادی و نظامی فرا گرفته بود. چگونه توانست هم سیستم بانکی- ارزی را حفظ کرده و هم اقتصاد صنعتی و کشاورزی ایران را احیاء کند. سوال بزرگی است که بهترین شخص برای پاسخ به آن را دکتر فرشاد مومنی یافتیم. رییس موسسه دین و اقتصاد و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی که شدیدا از سیاست های سنتی دولت چپ گرای زمان جنگ دفاع می کند. متن این گفتگو را در ادامه بخوانید.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • دکتر حسین راغفر در نشست اخیر موسسه مطالعات دین و اقتصاد تحلیل کرد: سه ریشه اصلی بحران اقتصادی کنونی

  اگر در جامعه‌ای نهادهای مدنی نقش و حضور جدّی نداشته باشند، رسانه و احزاب سیاسی آزاد وجود نداشته باشند، این رخداد طبیعی است. همه‌ی احزاب سیاسی در ایران حکومتی هستند. به دلیل اینکه افراد آن‌ها وابسته به حکومت هستند. بنابراین در خیلی از مسائلی که منافع ملی حکم می‌کند انتقاد کنند و حضور داشته باشند؛ همچون چپاولی که امروز به اسم افزایش قیمت ارز از جیب مردم صورت می‌گیرد همه سکوت کردند. بجز این مؤسسه هیچ کس در این مملکت حرف نمی‌زند. یک نفر دیگر را نشان دهید که نقد و از منافع مردم دفاع کند. همه در خدمت صاحبان سرمایه هستند. علت این است که همه منتفع هستند. آیا توضیح بیشتری می‌خواهد؟

  ... بیشتر بخوانید ...

سیاسی اجتماعی
سخنران : جناب آقای دکتر حسین درودیان / "مدرس اقتصاد دانشگاه تهران"
زمان : 

پنجشنبه 22 آذرماه 1397 از ساعت 14 الی 16


مکان : 

 بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر خیابان برادران مظفر نبش کوچه شهید ذاکری پلاک126موسسه دين و اقتصاد

دیدگاه های روز
نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: