اقتصادی
سیاسی اجتماعی
 • محسن ایزدخواه (پژوهشگر حوزه کار و تامین اجتماعی) در گفت‌و‌گو با «آسمان آبی» مطرح کرد:صندوق‌های بازنشستگی غرق در بحران‌اند

  بحران صندوق‌های بازنشستگی یکی از ابرچالش‌های پیش روی دولت است که اگر سریع‌تر برای آن‌ها چاره‌ای نیندیشند و تعادل و توازن بین منابع و مصارف آن‌ها برقرار نشود، با حرکت روزافزون جامعه به سمت سالمندی، باید حتی منتظر بحران‌های امنیتی باشیم. در حالی که لازم است تدابیر عاجلی برای این موضوع اندیشیده شود، اخیرا اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس طرحی را که درباره افزایش سن بازنشستگی تدوین شده بود رد و از دستور کار خارج کردند. این در حالی است که بانک جهانی با مطالعات انجام‌گرفته‌ بر وضعیت صندوق‌های بازنشستگی در کشور، هشدار داد ایران باید اوضاع این صندوق‌ها را تا سال ۲۰۳۰ سامان و اصلاحات لازم را انجام دهد و ما تا آن زمان تنها ۱2 سال فاصله داریم.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • کتاب «هفت مقاله در شناخت اندیشه سیاسی شهید بهشتی» توسط نشر نهادگرا تالیف دکتر سید علیرضا حسینی بهشتی منتشر شد.

  در ادامه انتشار مجموعه کتاب های درباره شهید آیت الله دکتر بهشتی (از جمله اسلام و مقتضیات زمان از دیدگاه شهید بهشتی و شناخت اندیشه های اجتماعی شهید بهشتی به کوشش صدیقه قاسمی، آزادی مترقی در اندیشه شهید بهشتی نوشته رحمت مهدوی و بازگشت «از» بهشتی، بازگشت «به» بهشتی نوشته محمد سروش محلاتی)  توسط  نشر نهادگرا ، کتاب « هفت مقاله در شناخت اندیشه سیاسی شهید بهشتی» نوشته دکتر سید علیرضا حسینی بهشتی توسط نشر نهادگرا و با همکاری بنیاد نشر آثار و اندیشه های شهید بهشتی منتشر شد.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • شیما نوروزی(کارشناس ارشد اقتصاد و توسعه): صِرف واگذاری دارایی‌های دولتی توزیع رانت و به منزله حراج دارایی‌های بین‌نسلی است

  هفته گذشته وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم ۵۰سالگی بازار سرمایه از دستور رئیس‌جمهور برای سرعت‌بخشی به واگذاری شرکت‌های دولتی و پیگیری جدی خصوصی‌سازی خبر داد. این خبر در شرایطی که دولت با بحران مالی عمیق روبه‌روست، این ذهنیت را ایجاد می‌کند که دولت برای گذران امور جاری خود متوسل به فروش دارایی‌های بین‌نسلی شده است. هدف‌گذاری برای شتاب‌بخشی به واگذاری‌ها بدون برنامه‌ای مدون و جامع، مانند آن است که این دارایی‌ها یک شر ذاتی هستند و دولت باید خود را هرچه‌سریع‌تر از این شر خلاص کند. غافل از اینکه سرعت‌بخشی به واگذاری‌ها و جابه‌جایی دارایی‌های بین‌نسلی در شرایطی که بسترهای اولیه آن فراهم نیست و کشور در رکودی عمیق قرار دارد، بسیار نگران‌کننده است و منافع کل جامعه را به مخاطره خواهد انداخت. 

  ... بیشتر بخوانید ...

سخنران : جناب آقای ناصر ذاکری
زمان : 

پنجشنبه 3 اسفندماه 1396 از ساعت 14الي 16


مکان : 

 بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر خیابان برادران مظفر نبش کوچه شهید ذاکری پلاک126موسسه دين و اقتصاد

دیدگاه های روز
نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: